Back to top

Zdravotnické zpravodajství

V Česku začala jarní sbírka na pomoc těžce nemocným dětem

zdravi.euro.cz - 1 hodina 19 min zpět
Obecně prospěšná společnost Život dětem v Česku zahájila své tradiční jarní Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Lidé si při nich mohou do pátku koupit od dobrovolníků v ulicích za 30 korun magnetky nebo propisky s logem akce.

V nemocnici v Ostravě proběhne ministerská kontrola

zdravi.euro.cz - 1 hodina 20 min zpět
Ve Fakultní nemocnici v Ostravě ještě letos začne několikaměsíční ministerská kontrola. Řekl to v rámci své návštěvy v Ústí nad Labem ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). V únoru odvolal ředitele nemocnice Svatopluka Němečka. Pověřený ředitel nemocnice Evžen Machytka nyní kontroluje všechny smlouvy a zakázky.

Záněty dásní mohou zhoršovat cukrovku i onemocnění cév

zdravi.euro.cz - 1 hodina 1 min zpět
Chronické záněty dásní mohou podle stomatologů zhoršovat cukrovku a onemocnění cév. Zdravé zuby naopak prodlouží délku života o 2,2 roku. Zástupci vedení České stomatologické komory (ČSK) to řekli na tiskové konferenci ke Světovému dni ústního zdraví.

Epidemie chřipky v Česku podle hygieniků pozvolna ustupuje

zdravi.euro.cz - 1 hodina 22 min zpět
Epidemie chřipky v Česku podle hygieniků pozvolna ustupuje. Nemocných za týden ubylo o 12 procent, je jich asi 1693 na 100.000 obyvatel, informovalo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě. Nemocných ubylo ve všech krajích a věkových kategoriích. Letos hygienici vyhlásili epidemii na začátku února, loni byla tou dobou už na ústupu.

Návštěvy opět mohou do nemocnic na severu Čech

zdravi.euro.cz - 1 hodina 23 min zpět
Lužická nemocnice v Rumburku na Děčínsku odvolala zákaz návštěv kvůli chřipce. Akutní respirační onemocnění jsou v Ústeckém kraji na ústupu a zařízení postupně ruší zákazy. Nadále nesmí návštěvy na vybraná oddělení nemocnic v Děčíně, Chomutově a Teplicích.

Lékařka zavolala policii kvůli opilci,sama nadýchala 3,17 promile

zdravi.euro.cz - 1 hodina 24 min zpět
Lékařka polikliniky v Praze 5 na Smíchově zavolala policisty na opilce v čekárně, ti pak zjistili, že i ona požila alkohol. Dechová zkouška u devětačtyřicetileté lékařky ukázala 3,17 promile alkoholu v dechu, u muže 3,3 promile. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Kontroly SÚKL 2017: Při přípravě sterilních léčivých přípravků je stále co zlepšovat (Zveřejněno: 20.03.2018, 06:25)

Apatykář - 2 hodiny 9 min zpět
SÚKL zveřejnil výsledky kontrol nemocničních lékáren. Na 4 pracovištích z celkem 19 kontrolovaných odborných pracovišť pro přípravu sterilních léčivých přípravků s obsahem cytotoxických látek byly zjištěny závažné nedostatky.

Každou minutu loni vyjely dvě sanitky, výjezdů bylo přes milion

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:15
Každou minutu loni v Česku vyjely k pacientům dvě sanitky, výjezdů bylo přes milion. Roste i počet výjezdových skupin a základen. Pomoc záchranářů potřeboval loni každý desátý Čech, služba je podle nich ale často nadužívaná jako neplacené "taxi do nemocnice" a náhrada lékařské pohotovosti. V tiskové zprávě to uvedla Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR.

KDU-ČSL chce zakázat reklamu na pohřební služby i kolem nemocnic

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:14
Za neetické a necitlivé pokládají poslanci KDU-ČSL reklamy na pohřební služby v blízkosti nemocnic.

Babiš slíbil 36 milionů korun na platy v protidrogové prevenci

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:13
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v rozpočtu najde 36 milionů korun na zvýšení platů v protidrogové prevenci. Babiš to řekl po návštěvě služeb pro závislé v Praze.

Ministr: Malé lékárny nedostanou dotace, ale bonifikaci

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:12
Malé lékárny na venkově nedostanou dotace jako praktičtí či zubní lékaři, ale bonifikaci. Ministerstvo zdravotnictví chce příští rok předložit návrh změny systému financování lékáren, který by s jejich zvýhodněním počítal. Řekl to ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO).

Situace chebské interny je kritická, tvrdí vrchní sestra

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:11
Personální situace na interním oddělení chebské nemocnice je kritická. Chybějí sestry a už i lůžka pro pacienty. Tvrdí to v dopise krajským zastupitelům vrchní sestra Miroslava Korseltová, která je také členkou iniciativy sester Karlovarské krajské nemocnice (KKN).

Experimentální výzkum na 1. LF UK pomůže léčbě lymfedému

zdravi.euro.cz - Po, 03/19/2018 - 07:10
Díky unikátním přístrojům Centra pokročilého preklinického zobrazování (CAPI) probíhá nyní na 1. LF UK výzkum transplantace lymfatických uzlin. Vědci chtějí zjistit, jak lépe léčit lymfedém – masivní otok končetiny, kterým trpí například ženy, jimž byly kvůli léčbě rakoviny prsu odstraněny mízní uzliny.

EMA se zabývala podporou veterinárních orphan drug i moderní terapií (Zveřejněno: 19.03.2018, 06:14)

Apatykář - Po, 03/19/2018 - 06:14
Správní rada EMA schválila na svém zasedání v Londýně zprávu o realizaci podpory vývoje veterinárních léčiv pro minoritní druhy a onemocnění, vyhodnotila schvalování přípravků pro moderní terapii a aktualizovala připravenost na Brexit a své přesídlení.

Kontroly SÚKL 2017: Neúčinný systém jištění kvality i distribuce z neschválených prostor (Zveřejněno: 18.03.2018, 07:49)

Apatykář - Ne, 03/18/2018 - 07:49
SÚKL zveřejnil výsledky kontrol v oblasti distribuce. Loni dále poklesl počet distributorů současně provozujících i lékárny. Ve dvou případech byla pro závažná porušení zásad správné distribuční praxe pozastavena platnost povolení k distribuci.

Kontroly SÚKL 2017: Neoprávněný výdej v ordinacích lékařů opět rostl (Zveřejněno: 17.03.2018, 07:10)

Apatykář - So, 03/17/2018 - 07:10
SÚKL zveřejnil výsledky kontrol podmínek zacházení s léčivými přípravky při poskytování zdravotní péče u poskytovatelů zdravotní péče. Oproti předcházejícímu období sice došlo k poklesu závažných pochybení, neoprávněný výdej v ordinacích ale opět roste.

Vznik státní letecké záchranné služby se oproti plánům zpozdí

zdravi.euro.cz - Pá, 03/16/2018 - 07:15
Vznik státního podniku, který měl od roku 2021 provozovat leteckou záchrannou službu v místech, odkud nyní vzlétají soukromé firmy, se zpozdí. Ministerstvo zdravotnictví proto pravděpodobně příští rok vypíše tendr na další provozování těchto základen i po roce 2020.

Šéfka firmy pro krevní testy zaplatí 500.000 USD za podvody

zdravi.euro.cz - Pá, 03/16/2018 - 07:14
Zakladatelka americké společnosti Theranos, která slibovala novátorské řešení krevních testů, Elizabeth Holmesová se vzdá kontroly nad podnikáním a zaplatí pokutu 500.000 dolarů (téměř 10,3 milionu Kč) kvůli obvinění, že spolu s bývalým prezidentem firmy podvodem získala 700 milionů dolarů.

Na jihu Moravy chybí sociální lůžka, odlehčila by plným nemocnicím

zdravi.euro.cz - Pá, 03/16/2018 - 07:13
V Jihomoravském kraji, převážně v Brně by mělo vzniknout 300 sociálních lůžek pro dlouhodobě nemocné, což by odlehčilo přeplněným nemocnicím. Po jednání zástupců ministerstva zdravotnictví, nemocnic, kraje a záchranné služby to novinářům v Brně řekl náměstek ministerstva Roman Prymula.

Brno dá milion školám s dietní stravou, milion nabídne dalším

zdravi.euro.cz - Pá, 03/16/2018 - 07:12
Brněnští radní schválili rozdělení jednoho milionu korun pro 20 jídelen základních škol, které připravují dietní stravu pro děti s celiakií, cukrovkou nebo alergií na laktózu. Ředitelé mohou použít peníze na odměny pro kuchařky připravující speciální stravu, na školení i vybavení kuchyní. Další milion korun má město připravené pro školy, které od září začnou dietní jídla připravovat, řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Stránky

Přihlásit se k odběru Lékárna u Madony® agregátor - Zdravotnické zpravodajství