Back to top

MZ ČR

Přihlásit se k odběru zdroj MZ ČR
Aktualizace: 39 min 50 sek zpět

Ministerstvo zdravotnictví navýší maximální kapacitu zoologických zahrad již od čtvrtka, důvodem jsou akce pro zdravotníky, hasiče a policisty

Út, 06/02/2020 - 21:37
Ministerstvo zdravotnictví umožní provozovatelům zoologických a botanických zahrad, arboret a podobných provozů navýšit kapacitu návštěvníků již od čtvrtka 4. června. Přísné hygienické podmínky však uvnitř zahrad platí i nadále.

Od 15. června mohou občané EU vracející se ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem přijet do ČR bez nutnosti testu

Po, 06/01/2020 - 22:51
Parametry a kritéria tzv. semaforu, tedy systému označující bezpečné země pro cestování, vychází z hodnocení epidemiologických kritérií pro každou zemi. Spolupracují na něm odborníci z ministerstva zdravotnictví, vnitra, zahraničí i hygienici. 

Úmrtím na rakovinu tlustého střeva se dá předcházet. Další samoodběrové sady v pondělí doputují do schránek

Pá, 05/29/2020 - 17:59
Každý den u nás zemře zhruba deset lidí na tzv. kolorektální karcinom čili rakovinu tlustého střeva a konečníku. Zákeřnost tohoto závažného o onemocnění spočívá mj. v tom, že je na začátku zcela bez příznaků, a proto bývá objeveno příliš pozdě.

Pacienti mohou od pondělí sdílet svůj lékový záznam s lékaři, lékárníky a klinickými farmaceuty

Pá, 05/29/2020 - 11:17
Od pondělí 1. června začne fungovat sdílený lékový záznam pacienta, jedna z klíčových funkcionalit informačního systému eRecept.

Podle doporučení EU nemusely státní orgány nakupující ochranné pomůcky v době krize covid-19 vyžadovat CE certifikáty, postup potvrdila ČOI

Čt, 05/28/2020 - 21:10
Z doporučení vydaného 13. března vyplývá, že Evropská komise vytvořila zcela speciální režim pro současné krizové mimořádné státní nákupy osobních ochranných prostředků.

Stránky