Back to top

Monitoring medií

cosopt free - předběžné opatření, zákaz vývozu, 6.18

MZ ČR - 47 min 28 sek zpět
Datum vyvěšení: 22.6.2018

Soudní dvůr EU: Majitel dodatkového ochranného osvědčení může bránit reexportu (Zveřejněno: 22.06.2018, 07:15)

Apatykář - 7 hodin 37 min zpět
Soudní dvůr EU rozhodl ve sporu společností Pfizer a Orifarm o paralelní dovoz léčivých přípravků z nových členských států do Německa. Předmětem sporu byl rozsah výjimky z volného pohybu zboží stanovený Akty o přistoupení.

Státní nemocnice zahájí do konce srpna společné nákupy

zdravi.euro.cz - 7 hodin 38 min zpět
Státní nemocnice zahájí do konce srpna společné nákupy. Hromadně budou odebírat například rukavice, injekce či pleny. Podle ministerstva se tak ušetří desítky milionů korun ročně. Včera odpoledne podepsaly nemocnice na ministerstvu smlouvy o společném zadávání veřejných zakázek v pilotním projektu, informovalo ministerstvo v tiskové zprávě.

V Lékařském domě proběhla tisková konference Reprodukční medicína

zdravi.euro.cz - 7 hodin 39 min zpět
Česká lékařská společnost J. E. Purkyně uspořádala ve čtvrtek 21. června v přednáškovém sále Lékařského domu tiskovou konferenci k tématu reprodukční medicíny. Na konferenci vystoupilo několik předních odborníků z oboru a byla představena kniha Reprodukční medicína, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Většina lidí souhlasí s interrupcí, eutanazií i trestem smrti

zdravi.euro.cz - 7 hodin 40 min zpět
Většina Čechů souhlasí s právem žen na umělé přerušení těhotenství, uzákoněním eutanazie i zavedením trestu smrti. Nejvýraznější podporu má právo na interrupci, a to 71 procent. Usmrcení člověka na vlastní žádost by uzákonilo 67 procent lidí a trest smrti 55 procent. Vyplývá to z výsledků květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Těhotenství z umělého oplodnění provázejí častější komplikace

zdravi.euro.cz - 7 hodin 1 min zpět
Těhotenství z umělého oplodnění provázejí podle odborníků častější komplikace, nezřídka dané také vyšším věkem matky. Jde o potraty, předčasné porody nebo vícečetná těhotenství. Novinářům to řekla Jitka Řezáčová z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí.

Středomoravská nemocniční loni zvýšila tržby a zdvojnásobila zisk

zdravi.euro.cz - 7 hodin 42 min zpět
Tržby společnosti Středomoravská nemocniční, která provozuje krajské nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku, loni poprvé překročily dvě miliardy korun. Zatímco v roce 2016 firma utržila 1,95 miliardy korun, tak loni to bylo 2,09 miliardy korun. Středomoravská nemocniční v roce 2017 zároveň zdvojnásobila čistý zisk na rekordní částku 52,6 milionu korun z 25,9 milionu korun v roce 2016.

WHO vyřadila ze seznamu nemocí transgenderový nesoulad

zdravi.euro.cz - 7 hodin 43 min zpět
Být transgenderovou osobou už nemá být podle Světové zdravotnické organizace (WHO) považováno za duševní poruchu. Vyplývá to z nového seznamu nemocí WHO, o němž tato organizace informovala na svých internetových stránkách.

Státní nemocnice budou společně nakupovat vybrané léky a materiál, ušetří tak desítky miliónů

MZ ČR - Čt, 06/21/2018 - 17:34
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl o provedení pilotního projektu společných nákupů vybraných komodit státními nemocnicemi.

Státní nemocnice budou společně nakupovat vybrané léky a materiál, ušetří tak desítky miliónů

Medical Tribune - Čt, 06/21/2018 - 17:32
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl o provedení pilotního projektu společných nákupů vybraných komodit státními nemocnicemi. Všechny přímo řízené nemocnice ministerstva tak budou poprvé v historii společně nakupovat například některé léky, injekční stříkačky či rukavice. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Informace k procesu uznávání na dobu určitou (hostující osoba)

MZ ČR - Čt, 06/21/2018 - 14:50
Hostující osoba je usazena na území jiného členského státu EU mimo Českou republiku za účelem výkonu povolání a na území České republiky vykonává povolání dočasně nebo příležitostně.

Stanovení nebezpečného výrobku: Sklenice 240 ml, VP®DESIGN

MZ ČR - Čt, 06/21/2018 - 13:09
Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

Stránky

Přihlásit se k odběru Lékárna u Madony® agregátor - Monitoring medií